Tallinna eesti keele maja sünnipäev 16.01.2022

Eelmisel nädalal saime tähistada Tallinna eesti keele maja 4-ndat tegutsemisaastat ja sel puhul pidasime ka pidu.

Tähtsa päeva avasime sügishooajal kalligraafia ehk kirjakunsti töötoas osalenud meie maja õppijate tööde näitusega.

Kalligraafia kursuse käigus alustati pintselkirjas tähestiku ja luuleridade harjutamisega ja vahelduseks kujundati õnnitlussõnumiga šokolaaditahvli taskuid. See andis võimaluse kasutada loovalt erinevaid materjale nagu tekstiil, kunstpärlid ja dekoratiivpaberid.

Copperplate’ stiil, mida hoolikalt harjutati, osutus väljakutseks, sest tuši ja sulega kirjutamine nõuab igapäevast harjutamist. Veenduti, et kuigi kõik teevad tindiplekke, olid meie juhendaja tindiplekid alati kõige ilusamad :).

Luuleridu, mida kaunilt kirjutada, leiti nii rahvaloomingust („Kellel neli kaunist kleiti“, „Kungla rahvas“) kui ka Ave Alavainu, Anton Hansen Tammsaare ja Adolf Rammo tekstidest. Et jõulud on kingituste aeg, rõõmustati oma lähedasi käsitööjõulukaartide ja kalligraafiliselt kujundatud kirjaümbrike ning kalendritega.

Kalligraafia õpituba on osutunud väga populaarseks ja jätkub kevadhooajal uutel teemadel nagu näiteks rooma ja gooti kirjastiilid. Kursus toimub TeemeTeistmoodi Stuudios juhendaja Jaanika Aasranna eestvedamisel ja koostöös Tallinna eesti keele maja õpetaja Erika Aderiga.

Kalligraafia tööde näitus jääb meie majas avatuks 24. veebruarini 2022.

Nagu sünnipäevale kohane, pidasime kõnesid, võtsime vastu õnnitlusi ning tänasime häid koostööpartnereid. Lisaks toredatele taaskohtumistele, ühise tordisöömisele ja aasta jooksul läbi viidud ürituste galerii vaatamisele Ookeani saalis, üllatasid meid karmoshka ja kandlehääled, kui pärimuskultuuriseltsingust tulid meiega koos laulma ja tantsima Ene Lukka-Jegikjan koos oma kaunite rahvarõivais kaasesinejatega.

Kui tore meil täpsemalt oli, näeb juba galeriist:

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s